Lietuva – patraukli konferencijų turizmo kryptis

Lietuva kasmet tampa vis populiaresne konferencijų turizmo (ang. MICE – Meetings, Incentives, Conferencing, Exhibition) kryptimi. Stiprėja jos pozicijos Baltijos jūros regione organizuojant didelius tarptautinius renginius. Lietuvą, kaip tinkamą vietą didelėms konferencijoms organizuoti, pamėgo ESBO, NATO, UNESCO, kitos tarptautinės organizacijos. Ne kur kitur, o Vilniuje rengiama CONVENE - tradicinis kasmetinis Baltijos regiono meeting industry specialistų susitikimas.

 

Turizmo šalyje politiką formuojanti Ūkio ministerija verslo turizmą išskiara tarp prioritetinių turizmo plėtros šakų. Palyginus su poilsiniu ar medicininiu turizmu, konferencijų turizmo industrija duoda platesnę naudą ekonomikai. Ūkio viceministrė Rasa Noreikienė tegia, kad toks turizmas pritraukia vidutiniškai daugiau išleidžiančius užsienio svečius, taip pat konferencijų turizmas yra gana atsparus sezoniškumui.

Didelės tarptautinės konferencijos, parodos ir kitokie susibūrimai tokiomis nedidelėms šalims kaip Lietuva taip pat kuria didžiulę nefinansinę pridėtinę vertę. „Dažnai šiuose renginiuose pristatomos ir aptariamos naujausios idėjos mokslo, technologijų, inovacijų, ekologijos srityse, dalijamasi organizacijų vadybos patirtimi. Tai neįkainojama proga pasitarti su geriausiais srities specialistais ir ekspertais, gauti praktinį patarimą, kaip spręsti vieną ar kitą problemą “, - vardina Jolanta Beniulienė, Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė.

Ar Vilnių galime pavadinti regioniniu meeting industry centru? „Anksčiau, prieš 9 ar 10 metų, kuomet atėjau dirbti į turizmo sritį, Lietuva išties buvo daugelio suvokiama kaip kažkas, esantis nežinia kur. Tai labai gerai galėdavai justi dalyvaujant užsienio parodose, kai priėję žmones teiraudavosi, kur ta Lietuva yra, ir netgi turizmo profesionalai uždavinėdavo labai bendro pobūdžio klausimus, prašydavo papasakoti apie šalį, suteikti pagrindinius faktus“, - pasakoja p. Beniulienė. – „Dabar jau apie tai nebėra kalbos. Specialistai iškart eina prie konkrečių klausimų.“

CONVENE – taip vadinasi kasmet Vilniuje organizuojama paroda –  kontaktų mugė, skirta Baltijos regiono MICE verslo atstovams. Metų pradžioje, paprastai vasarį, CONVENE sukviečia 500–700 konferencijų verslo profesionalų, potencialių užsienio klientų, besidominčių tarptautinių renginių organizavimo galimybėmis Lietuvoje ir Baltijos regione. Su užsienio klientais susitikti ir savo paslaugas bei produktus pristatyti kviečiami viešbučiai, kelionių agentūros, netradicinės renginių organizavimo vietos, konferencijų biurai, konferencijų centrai, įvairūs specializuotų paslaugų teikėjai iš Baltijos regiono valstybių.

Mūsų strateginis tikslas – tapti vartais į Baltijos regiono MICE rinką, o CONVENE yra mūsų pasirinktas lyderystės būdas, sako p. Beniulienė.

Planuojama, kad 2018 m. Vilniuje duris atvers naujas kongresų centras. Numatoma intensyvi Vilniaus koncertų ir sporto rūmų bei šalia esančios teritorijos plėtra. Šioje vietoje iškils keturi nauji viešbučiai, tarp jų tokie tarptautiniai vardai kaip Hilton, Marriot, Accor. Patogioje vietoje, 10 min. nuo Vilniaus centro, įsikūrusiame kongresų centre numatoma įrengti apie 10 salių, talpinančių apie 3000-4000 dalyvių.


Twitter Facebook