Lietuvos paviljone lankėsi ES energetikos vadovų delegacija

 

Lietuvos paviljonas yra tarp dešimties populiariausių tarptautinės parodos „EXPO 2017“, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje. Jis sulaukia vis didesnio ne tik parodos lankytojų, bet ir kitų šalių politikų, diplomatų, verslininkų dėmesio. Paviljono neaplenkė ir šiandien Astanoje prasidedančių „Europos Sąjungos energetikos dienų“ delegacija.

 

Prieš prasidedant dvi dienas truksiančioms diskusijoms, parodos kongresų centre vykstančiame „Ateities energijos“ forume tarptautinė energetikos vadovų delegacija, vadovaujama ES Energetikos Generalinio direktorato generalinio direktoriaus pavaduotojo Gerassimos Thomas, vakar aplankė Kazachstano, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Suomijos ir dar kelių valstybių paviljonus, tarp jų – ir Lietuvos. Aplinkos ministerijos parengtas paviljonas parodoje Astanoje yra tarp sėkmingiausiai pristatančių savo šalį ir jos pasiekimus energetikos srityje.

Paviljono komisaras Romas Jankauskas delegacijai pristatė energetikos raidą Lietuvoje ir sėkmingus žingsnius užsitikrinant šalies energetinę nepriklausomybę – jungtis NordBalt ir LitPoll Link, SGD terminalą, taip pat atsinaujinančių išteklių panaudojimą ir kogeneracinių elektrinių diegimą. Susitikime dalyvavęs Lietuvos ambasadorius Vytautas Naudužas svečiams paminėjo didelį susirūpinimą Lietuvai keliančią Astravo elektrinės statybą ir būtinybę toliau užtikrinti tinkamą Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimą.

Kartu su delegacija atvykęs Europos Investicijų banko generalinis sekretorius Klaus Trömel pasidžiaugė, kad prie Lietuvai svarbių projektų įgyvendinimo yra prisidėjęs ir EIB.

„Europos Sąjungos energetikos dienos“ – tai jau penktoji Astanos „EXPO 2017” Ateities energetikos forumo konferencija, kurios metu aptariami patys įvairiausi ateities energetikos aspektai – nuo švarios energetikos metodų taikymo pastatų statyboje, miestų planavime, integruotų saulės ir geoterminės energetikos sprendimų, iki Europos inovacijų energijos perdavimo ir paskirstymo sistemose, termobranduolinės energetikos tyrimų, atliekamų įvairiose Europos valstybėse, EUROfusion programos, kurioje dalyvauja ir Lietuvos Energetikos institutas bei vieno ambicingiausių ateities energetikos projektų ITER.

     
     
     
     
     
     
     

Twitter Facebook