Lietuvos paviljono tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“ idėjos konkursą laimėjo projektinis pasiūlymas „Lazeriai. Ateities energija“

Lietuvą Kazachstano sostinėje vyksiančioje parodoje „EXPO 2017“ pristatys projektas – „Lazeriai. Ateities energija“. Tokį sprendimą priėmė Aplinkos ministerijos komisija, sudaryta iš žinomų architektų, energetikų, parodų organizavimo specialistų. 

 

Viešo aptarimo metu, kuris įvyko 2016 m. rugpjūčio mėnesį Lietuvos architektų sąjungoje, įvairių sričių ekspertai ir visuomenės atstovai aptardami konkursui pasiūlytus projektus atkreipė dėmesį į projektą „Lazeriai. Ateities energija“, įvardindami jo originalumą ir išskirtinumą.

Pasak projekto „Lazeriai. Ateities energetika“ autorių Martyno Valevičiaus ir Mečislovo Valevičiaus, demonstruodamas naujas lazerines technologijas Lietuvos paviljonas suspindės kaip labai originalus bei išryškinantis Lietuvos pasiekimus vystant ateities energetiką. Paviljono ekspozicijos ir kitų erdvių išdėstymas primins milžiniško lazerio modelį, o interaktyvios ekspozicijos turinys pristatys Lietuvą kaip modernią, atsakingą ir energetinės nepriklausomybės link žengiančią valstybę. Lietuvos paviljone bus pristatomi Lietuvos pasiekimai vystant energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, tvarus jos panaudojimas, laimėjimai kitose aukštųjų technologijų ir eksporto požiūriu perspektyviausiose srityse, transporto ir turizmo plėtros galimybės.

Tarptautinė paroda „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje vyks tris mėnesius – nuo birželio 10 dienos iki rugsėjo 10 dienos. Tikimasi, kad joje dalyvaus per 100 pasaulio valstybių ir keliolika tarptautinių organizacijų (EBPO, UNESCO, Pasaulio bankas, OPEC, IRENA ir kt.). Šalia Lietuvos paviljono ketina įsikurti Didžiosios Britanijos, Italijos ir Vengrijos paviljonai.


Twitter Facebook