Astana švenčia Lietuvos dieną

  

Šiandien, birželio 23 dieną, Kazachstano sostinėje Astanoje vykstančioje parodoje „EXPO 2017” minima Lietuvos nacionalinė diena. Į šios dienos renginius iš Lietuvos atvyko oficiali mūsų šalies delegacija, vadovaujama Aplinkos ministro Kęstučio Navicko. Nacionalinės dienos programoje – oficiali atidarymo ceremonija, lankymasis Kazachstano ir Lietuvos paviljonuose, šventinis Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO (vadovas Gediminas Gelgotas) koncertas Kazachstano nacionaliniame menu universitete ir oficialių parodos dalyvių diplomatinis priėmimas.

 

 

Visus maloniai nustebino orkestro iš Lietuvos gyvai atliekami Kazachstano ir Lietuvos himnai. Plojimų negailėta ir specialiai parodai sukurtai orkestro ir atlikėjų Lietuvoje muzikinei sąšaukai.

Savo sveikinimo kalboje aplinkos ministras akcentavo atsinaujinančių energijos išteklių ir žaliųjų technologijų svarbą siekiant mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir vykdant klimato kaitos mažinimo įsipareigojimus. Priimančios šalies vardu Nacionalinės dienos dalyvius sveikinęs parodos „EXPO 2017“ komisaras Rapil Zošybajevas ne vienerius metus dirbęs Kazachstano ambasadoje Vilniuje pabrėžė diplomatinių ir ekonominių ryšių, kurie sėkmingai plėtojami jau dvidešimt penkerius metus, svarbą.

Lietuvos paviljone oficialias delegacijas ir lankytojus pasitinka šventiškai pasipuošusi gidų komanda, centrinę šviesų instaliaciją supančiuose ekranuose pristatomi svarbiausi faktai apie Lietuvą, energetikos raidą šalyje ir energetinės nepriklausomybės užsitikrinimą. Labiausiai lankytojų dėmesį traukia virtualios realybės videoteka ir interaktyvių žaidimų zona. Lankytojams siūloma atsigaivinti „Vytauto“ ir „Akvilės“ mineraliniais vandenimis. Kiti pasinaudoja pagrindine paviljono gidų transporto priemone – lietuvių sukurtais paspirtukais.

Nacionalinės dienos išvakarėse Aplinkos ministras susitiko su parodą priimančios šalies kolega Gani Sadibekovu, apsilankė saulės baterijų gamykloje “Astana Solar” ir Astanos miesto buitinių atliekų perdirbimo įmonėje. Kartu su delegacija atvykusi Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė dalyvavo šalies parlamento žemųjų rūmų – Mažiliso - konferencijoje „Įstatyminis inovacijų ekonomikos pagrindas“, o užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su savo kolega – Kazachstano užsienio reikalų viceministru Romanu Vasilenko, ES delegacijos Kazachstane vadovu Traian Hristea ir LR garbės konsulu Astanoje Abay Baigenžin.

Nacionalinės dienos renginiai tęsis visą dieną, o kultūrinė programa tęsis ir šeštadienį. Įspūdingas koncertas šiandien rengiamas  Kazachstano nacionaliniame menu universitete, kur NIKO orkestrą pakvietė pasirodyti šio universiteto rektorė, pasaulinio garso smuikininkė Aiman Musachadžajeva (Aiman Mussakhajayeva), šeštadienį koncertai vyks centrinėje Lietuvos paviljono erdvėje – LED šviesų, sujungtų dvylika kilometrų kabelių, ir veidrodžių konstrukcijoje.

Lietuvos paviljonas, nors jo atidarymas ir užsitęsė kiek daugiau nei savaitę, nuo antradienio yra gausiai lankomas ir yra vienas iš įspūdingiausių, savo sudėtingumu nenusileidžiantis šalia esančių valstybių – Italijos, Suomijos, Šveicarijos ar kitų parodoje dalyvaujančių valstybių paviljonams.

BFL ir kitų nuotraukose..... Nacionalinės dienos akimirkos.


Twitter Facebook