Lietuvos paviljone – ateities energijos spinduliai Spausdinimo versija

Lietuvos ekspozicija Tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“ Astanoje įrengta Lietuvai suteiktose 531,2 m patalpose tarptautinio paviljono C1-3 modulyje. Maždaug 400 mplote Lietuvos valstybė ir jos pasiekimai energetikoje pristatomi pasitelkiant lazerines technologijas, lazerio spindulius ar jų imitacijas, hologramas, video medžiagą, maketus ir menines instaliacijas. Toks būdas pasirinktas neatsitiktinai – Lietuva yra tarp pirmaujančių pasaulyje valstybių mokslui skirtų lazerių technologijų ir gamybos srityje – kas dešimtas pasaulyje parduodamas mokslo tikslams skirtas lazeris yra sukurtas Lietuvoje.

 

Lazerio spinduliai paviljone panaudoti ne tik kaip netikėta informacijos pateikimo ir estetinė priemonė, čia taip pat pristatomos lazerių panaudojimo energetikoje galimybės ir perspektyvos, ypač efektyviau panaudojant  Saulės energiją. Ekspozicijoje pristatomi ambicingiausi pastaraisiais metais mūsų valstybėje įgyvendinti energetiniai projektai (SGD terminalas, energetinės jungtys ir kt.) ir su energijos gamyba bei racionaliu jos panaudojimu susijusios naujovės kitose mokslo ir technologijų srityse, kuriose Lietuva yra pasiekusi didžiausių laimėjimų (IT, biotechnologijos, „žalioji chemija“ ir kt.). Tarp parodos lankytojų dėmesio nestokoja interaktyvi ekspozicijos zona – gerųjų praktikų laboratorija, kur savo išradimus ir naujoves demonstruoja Lietuvos įmonės, jaunieji išradėjai ir startuoliai.

 

Paviljone įrengta apie 40 procentų bendro ploto dydžio pusaukštis. Šioje viršutinėje paviljono dalyje yra VIP svečių kambarys ir administracinės patalpos, o po juo suvenyrų parduotuvėlė ir baras. Suvenyrai ir atributika, o taip pat ir baro meniu turi „lazerinių“ akcentų: hologramų, graviruoto stiklo, žibintuvėlių, rašiklių ir pan. Lazerio spinduliai ar jų imitacijos panaudotos ir apipavidalinant paviljono fasadą, kuris išsiskiria savo originalumu ir atkreipia lankytojų dėmesį tiek dieną, tiek tamsiuoju paros metu. Visa informacija paviljono ekspozicijoje, parduotuvėje, bare ir ant fasado pateikiama kazachų, anglų ir rusų kalbomis