Lietuvos paviljonas įvertintas profesionalų

 


 Lietuvos paviljonas „EXPO 2017“ parodoje Kazachstano sostinėje Astanoje nuolat minimas tarp populiariausių, lankomiausių ir įdomiausių, o šiandien paskelbta apie tai, kad jis pelnė pagrindinį  apdovanojimą „Elementų ir detalių" kategorijoje už LED šviesų instaliaciją, simbolizuojančią lazerio gimimą.

 

 

 

 Instaliacija sukurta pagal projekto konkursą laimėjusios bendrovės „Klasikinis portikas“ architekto Martyno Valevičiaus projektą. Instaliacijai reikalingas medžiagas ir įrangą pateikė Lietuvoje ir užsienyje gerai žinoma įmonė „Scenos techninis servisas“ (StS), šviesas programavo šviesos efektų meistras Norvydas Birulis, instaliaciją originaliai papildė ir kito garsaus šviesų menininko Lino Kutavičiaus specialiai Klaipėdos kultūros sostinei kurtos LED „smilgos“, instaliacijoje nuolat skamba kompozitoriaus Sauliau Petreikio parašyta muzika. 

 

 

Centrinei paviljono kompozicijai įrengti prireikė kelių tonų metalo grotelių, vienuolikos kilometrų kabelio ir pusketvirto kilometro LED juostelių. Viską sumontuoti ir sujungti dėl laiko stokos rangovams padėjo surinkti paviljone garso techniką montavusi įmonė „Konferenta“ bei gidais atvykusių dirbti jaunuolių komanda. Šviesų instaliacija jau ne kartą vietos žiniasklaidoje buvo įvardijama kaip tinkamiausia vieta visoje parodoje darytis „asmenukėms“, o daugiausia žmonių sutraukdavo, kai joje koncertuodavo atlikėjai iš Lietuvos, pvz., savo koncertus instaliacijos viduje po Nacionalinės dienos buvo surengęs Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, o paskutiniai joje prieš kelias dienas koncertavo ansamblio „Subtilu – Z“ atlikėjai.

Apdovanojimus skiriantis tarptautinis parodų verslo žurnalas „EXHIBITOR Magazine“ jau beveik tris dešimtmečius leidžiamas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pasaulinių parodų paviljonus vertina tarptautinė komisija, į kurią šiemet buvo pakviesti profesionalai iš JAV, JK, Vokietijos, Portugalijos, Argentinos, Turkijos ir kitų pasaulio valstybių. Geriausio didelio paviljono kategorijoje jau ketvirtą kartą iš eilės apdovanotas Vokietijos paviljonas, žurnalo redakcija savo simpatijų prizą skyrė Prancūzijai, o interneto svetainėje balsavę daugiau kaip 50 tūkstančių internautų savo favoritu išrinko Kataro paviljoną, matyt, dėl labai blizgančio jo fasado.

„Elementų ir detalių“ kategorijos apdovanojimą skiria iš profesionalų sudaryta komisija, kuri tai daro visiškai nepriklausomai ir remdamasi tik estetiniais ir dalykiniais motyvais. Žurnalo redaktorius Travis Stanton šiandien paviljonui atsiųstame laiške asmeniškai pasveikino gavus šį garbingą apdovanojimą ir pabrėžė, kad turėtume juo pelnytai didžiuotis. Pasak jo, žiuri ataskaitoje apie Lietuvos paviljoną rašoma, kad jis kaip „didelės estetinės vertės architektūrinėje erdvėje sustabdyta šviesų, energijos ir greičio akimirka. LED kambarys privertė pasijausti esant šios šalies sukurto lazerio šerdyje. Tai buvo fenomenaliai futuristinis elementas. Pasaulinių parodų požymis – išskirtinumas, o Lietuvos paviljono LED instaliacija, skirta atkreipti dėmesį į Lietuvos lazerius, yra kvapą gniaužianti ir nepaneigiamai įsimintina visais lygiais“, - rašoma žiuri apžvalgoje.
Pasaulinių parodų paviljonus „EXHIBITOR Magazine“ vertina jau ketvirtą kartą. Prieš penkerius metus šis leidinys taip pat buvo atkreipęs dėmesį į Lietuvos paviljoną parodoje „Expo 2012“ P. Korėjoje, įvertinusi jį specialiu paminėjimų geriausio mažo paviljono kategorijoje. Tada, beje, Lietuvos paviljoną gintaro inkliuzų motyvais suprojektavo taip pat architektas Martynas Valevičius.

Lietuvos paviljono  nuotraukoje: Šiandien leidinio "EXHIBITOR Magazine" apdovanotame Lietuvos paviljone apsilankė Šventojo Sosto paviljono komisaras, popiežiškosios taikos ir teisingumo tarybos pirmininkas kardinolas Peter Turkson

  

  


Twitter Facebook