Lietuvos paviljonas Spausdinimo versija

Lietuvos ekspozicija Tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“ Astanoje bus įrengta Lietuvai suteiktose 531,2 m2  patalpose tarptautinio paviljono C1-3 modulyje. Maždaug 400 m2 plote Lietuvos valstybė ir jos pasiekimai energetikoje bus pristatomi pasitelkiant lazerines technologijas, lazerio spindulius ar jų imitacijas, hologramas, video medžiagą, maketus ir menines instaliacijas.

Toks būdas pasirinktas neatsitiktinai – Lietuva yra tarp pirmaujančių pasaulyje valstybių mokslui skirtų lazerių technologijų ir gamybos srityje – kas dešimtas pasaulyje parduodamas mokslo tikslams skirtas lazeris yra sukurtas Lietuvoje. Lazerio spinduliai paviljone bus panaudoti ne tik kaip netikėta informacijos pateikimo ir estetinė priemonė, čia bus taip pat pristatomos lazerių panaudojimo energetikoje galimybės ir perspektyvos, ypač efektyviau panaudojant  Saulės energiją. Ekspozicijoje bus pristatomi ambicingiausi pastaraisiais metais mūsų valstybėje įgyvendinti energetiniai projektai (SGD terminalas, energetinės jungtys ir kt.) ir su energijos gamyba bei racionaliu jos panaudojimu susijusios naujovės kitose mokslo ir technologijų srityse, kuriose Lietuva yra pasiekusi didžiausių laimėjimų (IT, biotechnologijos, „žalioji chemija“ ir kt.). Tarp parodos lankytojų dėmesio neturėtų stokoti interaktyvi ekspozicijos zona – gerųjų praktikų laboratorija, kur savo išradimus ir naujoves galės demonstruoti Lietuvos įmonės, jaunieji išradėjai ir startuoliai.

Paviljone bus įrengtas apie 40 procentų bendro ploto dydžio pusaukštis. Šioje viršutinėje paviljono dalyje bus nedidelė konferencijų salė, VIP svečių kambarys ir administracinės patalpos, o po juo suvenyrų parduotuvėlė ir baras. Suvenyrai ir atributika, o taip pat ir baro meniu turės „lazerinių“ akcentų: hologramų, graviruoto stiklo, žibintuvėlių, rašiklių ir pan. Lazerio spinduliai ar jų imitacijos bus panaudotos ir apipavidalinant paviljono fasadą, kuris turėtų išsiskirti savo originalumu ir atkreipti lankytojų dėmesį tiek dieną, tiek tamsiuoju paros metu. Visa informacija paviljono ekspozicijoje, parduotuvėje , bare ir ant fasado bus pateikiama kazachų, anglų ir rusų kalbomis.