Lietuvos energetinės nepriklausomybės link
Energetinė nepriklausomybė. LitPol Link

Lietuvos elektros energijos rinką nepriklausomybės laikotarpiu išgyveno bene daugiausiai pokyčių. Lietuvos elektros gamybos milžino Ignalinos atominės elektrinės uždarymas pavertė Lietuvą iš elektros energijos eksportuotojos į importuotoją. IAE uždarymas taip pat lėmė išaugusias elektros energijos kainą ir paspartino Lietuvos elektros tinklų integraciją į ES elektros energijos rinką. „NordBalt“ ir „LitPol Link“ jungtys tapo šios integracijos simboliais.

Plačiau
Energetinė nepriklausomybė. NordBalt jungtis

Vos tik inžinieriai atsitraukė nuo “NordBalt” - Švediją ir Lietuvą jungiančios elektros jungties – įrenginių ir užėmė stebėtojų kėdes “Litgrid” valdymo pulte, elektros kaina per savaitę nuo vasario 18-osios Lietuvoje sumažėjo 14 procentų. “Litgrid” - Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus - atstovai pranešime pridurė, kad, lyginant kainas Lietuvos rinkoje su praėjusiųjų metų rodikliais, šiemet jos net 33% mažesnės.

Plačiau
Energetinė nepriklausomybė. LNG terminalas

Gamtinių dujų tiekimo sistemai tenka labai reikšmingas vaidmuo šalies energetikos sektoriuje. Gamtinės dujos magistralinių ir skirstomųjų dujotiekių tinklu tiekiamos didžiausių Lietuvos miestų ir daugelio rajonų centrų pramonės įmonėms, elektrinėms ir katilinėms, paslaugų sektoriaus ir namų ūkio vartotojams. Iki 2015 m. Gamtinės dujos iš Rusijos į Lietuvą tiekiamos vieninteliu 1200 mm skersmens dujotiekiu nuo magistralės Jamalas – Vakarų Europa per Baltarusiją.

Plačiau