Lietuva ir Kazachstanas
Lietuva ir Kazachstanas. 25 metai bendradarbiavimo II

Prekybiniai, ekonominiai, kultūriniai, moksliniai ir švietimo ryšiai plėtojami ir stiprinami pasitelkiant aktyviai veikiantį garbės konsulų tinklą: Lietuvos garbės konsulatai yra Karagandoje, Astanoje ir Aktobėje (dar numatoma garbės konsulatus atidaryti Pavlodare ir Eskemene), o Kazachstano – Klaipėdoje.

Plačiau
Lietuva ir Kazachstanas. 25 metai bendradarbiavimo

2017 m. birželio 12 d. Lietuva ir Kazachstanas minės savo diplomatinių santykių 25 metų jubiliejų. Per šiuos metus Kazachstanas Lietuvai tapo svarbiausiu ekonominiu partneriu Vidurio Azijos regione. Tačiau santykiai su Kazachstanų neapsiriboja vien ekonominiais ryšiais – abi šalys glaudžiau bendradarbiauja ir tokiose srityse kaip mokslas, švietimas, medicina.

Plačiau
Statyba ir architektūra darnios plėtros kelyje

Per 25 metus statyba ir architektūra aktyviai tenkino visuomenės poreikius būsto, paslaugų, verslo ir kitai infrastruktūrai, gražino miestų ir gyvenviečių aplinką, gerino gyvenimo kokybę. Sėkmė buvo susijusi su bendru ekonomikos augimu ir nuopuoliais (1997, 2007–2009 m. krizės), paveldėtomis socialinėmis ir ekonominėmis problemomis, prieštara tarp paveldėtų ir naujų reglamentavimo sistemų, užtrukusios plėtros vizijų paieškos urbanistikoje. Sunku tiksliai apibūdinti įvykusių plėtros pokyčių mąstą ir indėlį į šalies gerovę, tačiau visose srityse atsirado daugiau gylio, įdomesnių idėjų, stiliaus paieškų.  Ekonomine prasme Lietuva tapo urbanizuota Baltijos regiono valstybe, 67 proc. gyventojų gyvena miestuose ir miesteliuose, kur sukuriama didžiausia gerovės dalis. Vis dėlto geriausias permainų indikatorius yra šiuolaikinė Lietuvos architektūra.

Plačiau
Lietuva – patraukli konferencijų turizmo kryptis

Lietuva kasmet tampa vis populiaresne konferencijų turizmo (ang. MICE – Meetings, Incentives, Conferencing, Exhibition) kryptimi. Stiprėja jos pozicijos Baltijos jūros regione organizuojant didelius tarptautinius renginius. Lietuvą, kaip tinkamą vietą didelėms konferencijoms organizuoti, pamėgo ESBO, NATO, UNESCO, kitos tarptautinės organizacijos. Ne kur kitur, o Vilniuje rengiama CONVENE - tradicinis kasmetinis Baltijos regiono meeting industry specialistų susitikimas.

Plačiau