EXPO 2017 Spausdinimo versija

Lietuva tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“ Kazachstano sostinėje Astanoje bus pristatoma kaip valstybė, kuri atgavusi nepriklausomybę, nors ir neturėdama gausių tradicinės energetikos išteklių per trumpą laiką  sugebėjo užsitikrinti energetinę savo šalies nepriklausomybę ir sėkmingai plėtoja alternatyviąją ateities energetiką.

Europos Komisijos vertinimu, Lietuva turi geriausias ekonomines sąlygas tarp visų ES šalių vystyti atsinaujinančią energetiką, t. y. – atsinaujinančios energetikos plėtra Lietuvoje labiau, nei bet kokioje kitoje ES šalyje didina BVP. Taip pat Lietuva yra trečia pagal atsinaujinančios energetikos plėtros potencialą, pusantro karto viršijanti energijos poreikį. Taigi, parodos metu Lietuva pirmiausiai sieks pristatyti savo laimėjimus energetikos vystymo srityje ir pasidalinti gerąja atsinaujinančios energetikos vystymo praktika.

Dalyvaudama parodoje Lietuva sieks toliau stiprinti ryšius su Kazachstanu ir kitomis parodoje dalyvausiančiomis valstybėmis, skatinti verslo bendradarbiavimą, populiarinti Lietuvos kultūrą. Raktažodžiu pasirinkę saulės spindulį (panašiai lietuvių ir kazachų kalbomis skambantis žodis „saule“ – kazachų kalba reiškia „saulės spindulį“), Lietuvos ekspozicijos kūrėjai nori jai suteikti simbolinę jungties tarp tautų ir valstybių, tiesiausio ir greičiausio kelio priimant sprendimus, efektyvaus ir nekliudomo energijos perdavimo, mokslo ir šviesos prasmę. Panaudodama lazerius ir jais grįstas technologijas, kurių vystyme Lietuva yra pasiekusi didelių laimėjimų, mūsų valstybė bus pristatoma kaip moderni ir atsakinga, darnoje su gamta sugyvenanti, istorine praeitimi besididžiuojanti ir kultūrines tradicijas puoselėjanti perspektyvi „ateities energijos“ valstybė.